top of page

Pravidlá turnaja

• Turnaj sa hrá podľa platných medzinárodných pravidiel IFF.

Hrací čas zápasov je 2 x 15 min. hrubého času, ak je stav v zápase o 5 gólov a viac čas sa nezastavuje. Je dovolený oddychový čas pre každé družstvo 30 sekúnd.  Rozhodca má právo zastaviť čas z objektívnych dôvodov. Prestávka medzi polčasmi sú 2 minúty. Play off sa hrá tiež 2x15 min. hrubý čas, oddychový čas zostáva, prestávka max. 2 minúty.

• VYHODNOTENIE POSTUPU:

Za víťazstvo v zápase sa pripisujú 2 body, remízu 1 bod, prehru 0 bodov. O poradí rozhoduje väčší počet bodov, vzájomný zápas, rozdiel skóre, počet strelených gólov, žreb. V prípade rovnosti bodov troch družstiev sa vytvorí mini tabuľka. V prípade play off ak stretnutie skončí nerozhodne, nasledujú samostatné nájazdy - 3 - resp. 1 nájazd (náhla smrť).

• PROTESTY:

Prípadný protest musí byť podaný písomnou formou do 15 minút po skončení zápasu JURY turnaja. Poplatok za podanie protestu je 20 €. V prípade zamietnutia protestu poplatok prepadá. Rozhodnutie JURY je konečné. Preukázanie totožnosti hráčov súperovho družstva môže vyžiadať len kapitán tímu, a to do skončenia prvej časti hry. Vyžiadanie si preukázania totožnosti hráčov sa nepovažuje za podanie protestu.

• ČAKACIA DOBA:

Čakacia doba je 5 minút. Potom nasleduje kontumácia 0:5 v neprospech oneskoreného tímu. Po dvoch kontumáciách bude tímu uložená pokuta 30 €, po následnej ďalšej kontumácii bude tím vylúčený z turnaja.

Žiadame všetky družstvá a rozhodcov o maximálnu presnosť pri začiatkoch stretnutí!

• ŠTART HRÁČA:

Každý hráč (ka) môže štartovať v rovnakej vekovej kategórii len za jedno družstvo. V kategórii chlapcov môžu hrať i dievčatá. V prípade potreby (protestu), na požiadanie rozhodcu je každý hráč povinný predložiť doklad určujúci jednoznačne jeho vek - občiansky preukaz, registračný preukaz príslušného zväzu, iný doklad s fotografiou. Hráči z mladšej vekovej kategórie môžu hrať za družstvo  v staršej vekovej kategórii toho istého klubu, musia byť však zapísaní na oboch súpiskách..

Pri zistení akýchkoľvek porušení ohľadom štartu hráča bude previnilému družstvu zápas kontumovaný.

• SYSTÉM TURNAJA :

Družstvá sa rozlosujú do skupín , kde v každej skupine budú zohraté vzájomné zápasy. Po vzájomných zápasoch bude určené poradie tímov, ktoré určí postupujúcich do bojov play off. Víťazi štvrťfinálových zápasov, postúpia do semifinále. Víťazi semifinále odohrajú finále a porazený zápas o 3.miesto.

- séria 3 trestných nájazdov

- séria 1 trestného nájazdu (náhla smrť)

• Priestupky:

Ak niektorý hráč z družstva spôsobí akúkoľvek škodu na majetku v mieste diania,

dotyčný bude musieť nahradiť spôsobenú škodu v plnej výške !!!
Ak sa nezistí vinník, na prípadnú škodu sa budú skladať všetky zúčastnené družstva  !!!

Dôležité upozornenie:  Družstvo je v prípade konfrontácie povinné predložiť preukazy totožnosti alebo iné doklady, ktoré jednoznačne identifikujú hráča a jeho vek. O konfrontáciu môže požiadať i súper najneskôr však do polčasu sporného zápasu a po zložení poplatku za protest. Pri prípadnom neoprávnenom štarte staršieho hráča bude daný zápas kontumovaný skóre 0:5.

• Ostatné:

Každé družstvo je povinné odovzdať súpisku pri registrácii + ubytovací formulár účastníkov !!!
Na súpiske treba vyznačiť kapitána družstva. Na zápas môžu nastúpiť len hráči uvedení na súpiske podpísanej kapitánom družstva.
Zápis o stretnutí je nutné vyplniť najneskôr 10 min. pred začatím stretnutia a odovzdať k stolíku časomerača !!! Po skončení zápasu je kapitán povinný skontrolovať zápis o stretnutí (prípadné pripomienky konzultovať na mieste).
Čakacia doba je maximálne 5 min, potom nasleduje kontumácia 0:5 v neprospech nezúčastneného družstva. Každý hráč môže štartovať len v jednom tíme počas celého turnaja !!!

Počas turnaja nie je možné dopisovať hráčov do súpisky

• Šatne:

Šatne  v športových halách  budú slúžiť z priestorových dôvodov len pre aktuálne hrajúce družstva, po skončení stretnutia treba uvoľniť šatňu. Usporiadatelia nezodpovedajú za osobné veci účastníkov turnaja.

• Vylúčenia hráča:

ČK1 - vylúčenie hráča do konca zápasu, ČK2 - stop na ďalšie stretnutie, ČK3 - vylúčenie z celého turnaja !!!

Hráč, ktorý fyzicky napadne spoluhráča, protihráča, rozhodcu, usporiadateľa, alebo diváka bude potrestaný vylúčením z celého turnaja !!!

Pri nejakej komplikácii alebo závažnejšom probléme sa zavolajú vedúci družstiev a problém sa bude riešiť spoločne.

• Výstroj hráčov a farba dresov:

Výstroj hráčov musí obsahovať rovnaké dresy, celého družstvá a označenie číslami od 1 do 99 (čísla sú povinné). V prípade rovnakých dresov je  hosťujúci tím povinný prezliecť sa do sady dresov inej farby, alebo použiť rozlišovacie tričká.

Kapitán musí mať kapitánsku pásku, inak nebude rozhodcom považovaný za kapitána.

• Poistenie hráčov

Účastníci štartujú na vlastné nebezpečenstvo. Organizátor nie je zodpovedný za aké koľvek zranenie, ochorenie či stratu v priebehu turnaja.

• Konečné ustanovenia:

Usporiadateľ si vyhradzuje právo posunúť hrací čas vo výnimočných prípadoch, t.j. ak sa oneskorí niektorý predchádzajúci zápas ...
Turnaj nie je poistený a každý hráč štartuje na vlastné riziko!!!